समितियों

विभिन्न समितियो

 

 

 

SL NO

DEPARTMENTS

SUB- DEPARTMENTS

NAME OF THE TEACHERS

1

ACADEMIC

CCE

MALA CHAKRABORTY I/C

 G.R. CHOWDHURY

M.D. DEEPA

CMP

SUDIPTA ACHARJEE  (HM) I/C

SARBANI ROY

KAKOLI NATH SIVA

PARAMITA MALLICK

2

EXAMINATION

INTERNAL PRIMARY

PARAJIT KUMAR SARKAR  I/C

PARAMITA MALLICK

KAKOLI NATH

PRITI BHOWMICK

SECONDARY

S. CHOWDHURY        I/C

RUMA MUKHERJEE

D PAUL

CBSE

RAJIB DAS                 I/C

SAGARIKA CHAKRABORTY

A K JHA

EXTERNAL  EXAMS

RAJIV DAS                 I/C

 

3

ADMISSION

 

MALA CHAKRABORTY I/C

T. DHAR

NANDITA GHOSH

RITA BHATTACHARYA TGT

RITA BHATTACHARYA PRT

KAKOLI NATH SIVA

4

TIME-TABLE

 

Mr. P. K. MAHATO                 I/C

PARTHO SAHA

M. D. DEEPA

5

DISCIPLINE COMMITTEE

 

RANJANA SAHA         I/C

B.K. SINGH

AJAY CHAKRABORTY

PARTHA SAHA

DEBASHISH PAUL

JANARDAN SHARMA

HARAPRIYA BEHERA

RAM TAHAL PRASAD

SUBHRA CHOWDHURY

T. DHAR

6

BUILDING MAINTENANCE

 

 

B.K. SINGH                    I/C

DEBASHISH PAUL

AJAY CHAKRABORTY

A.K. DAS

7

CLEANLINESS

 

A.K. DAS                     I/C

DEBASHISH PAUL

S.R. GHOSH

PRITI BHOWMICK

JABA MUKHERJEE

GITALI DUTTA

PARAMITA MALLICK

8

FURNITURE

 

S.S. ROY                     I/C

HARE RAM JHA

PARIJAT KUMAR SARKAR

PARTHO SAHA

9

LIBRARY COMMITTEE

 

SHELLY BHUSHAN        I/C

RAJIB DAS

MUNMUN BANERJEE

RANJANA SAHA

B. K. SINGH

10

CCA COMMITTEE(SECONDARY)

COORDINATOR

I.  SENGUPTA               I/C

ASSOCIATE COORDINATOR

HARE RAM JHA

GOURI ROYCHOWDHURY

CCA COMMITTEE (PRIMARY)

COORDINATOR

R.T. PRASAD

ASSOCIATE COORDINATOR

M. SAMAL

HOUSE MASTERS(SECONDARY)

AMAZON

CHHANDA BISWAS

NILE

DIPANWITA ROY

JHELUM

SAVITA DE

MEGHNA

INDRANI LASKAR

HOUSE MASTERS(PRIMARY)

AMAZON

RITU RAJ

NILE

MALA SARKAR

JHELUM

JABA MUKHERJEE

MEGHNA

KAKALI NATH(SIVA)

11

SPORTS COMMITTEE

 

AJAY CHAKRABORTY     I/C

D PAUL

A.K. DAS

12

SCOUTS & GUIDES

 

KRISHNA ROY                  I/C

I.S. TRIPATHY

RAM TAHAL PRASAD

S.S. ROY

HAROPRIYA BEHERA

13

CLUB ACTIVITIES

NATURE CLUB

RANJANA SAHA              I/C

SHARDA MISHRA

SATI CHAKRABORTY

FINE ARTS CLUB

S.R. GHOSH                    I/C

KAKOLI MUKHERJEE

LITERARY CLUB

BHARATI ADITYA           I/C

RUMA MUKHERJEE

SUNITA MUKHOPADHYAY

SHELLY BHUSHAN

KRISHNA ROY

INTEGRITY CLUB

HARE RAM JHA          I/C

GOURI ROYCHOWDHURY

DIPANWITA ROY

14

PURCHASE COMMITTEE

 

RAJIV DAS                   I/C

S. SAHIN

P.K. SARKAR

S.S. ROY

SHELLY BHUSHAN

15

WEB-SITE COMMITTEE

 

A K JHA          I/C

GOURI ROYCHOWDHURY

NANDITA GHOSH

SUDIPTA ACHARYA

KAKOLI NATH

SARBANI ROY

16

FIRST-AID

 

ILA DUTTA                  I/C

SAGARIKA CHAKRABORTY

SUTAPA MITRA

MALA SARKAR

MITHU BANERJEE

SANDHYA ROY

17

BEAUTIFICATION & GARDENING

 

RANJANA SAHA             I/C

S.R. GHOSH

CHHANDA BISWAS

DIPANWITA ROY

RITA BHATTACHARYA

SARBANI ROY

S. MISHRA

18

RAJBHASHA

 

B.K. SINGH                  I/C

KRISHANA ROY

SUNITA MUKHOPADHYAY

SAVITA DE

19

GUIDANCE AND COUNSELING

 

NANDITA GHOSH         I/C

GOURI ROYCHOWDHURY

SUTAPA MITRA

20

DISASTER MANAGEMENT

 

INDRANI LASKAR            I/C

DIPANWITA ROY

R.T. MAHATO

PARTHA SAHA

AJAY CHAKRABORTY

DEBASHISH PAUL

RAM TAHAL PRASAD

HARAPRIYA BEHERA

21

 

 

VIDYALAYA PATRIKA

AND

NEWS LETTER

 

 

MUNMUN BANERJEE     I/C

NANDITA GHOSH

B.K. SINGH

SAVITA DE

HARE RAM JHA

ILA DUTTA

22

EXCURSION & TREKKING

 

PARTHA SAHA         I/C

S.S. ROY

R.P. DAS

I.S. TRIPATHY

23

PTA

 

TAPASI DHAR  I/C

LAKSHMI RAJAK

B.K. SINGH

MUNMUN BANERJEE

24

 OLYMPIAD

MATHS

RAJIB DAS          I/C

P.K. MAHATO

PARTHA SAHA

SCIENCE

T. DHAR              I/C

SUBHRA CHOWDHURY

R.P. DAS

SAGARIKA CHAKRABORTY

CYBER

SABIHA SHAHIN        I/C

25

SCIENCE EXHIBITION

 

T. DHAR I/C

RANJANA SAHA

MALA CHAKRABORTY

SAGARIKA CHAKRABORTY

ILA DUTTA

26

SOCIAL SCIENCE EXHIBITION

 

INDRANI SENGUPTA       I/C

INDRANI LASKAR

CHHANDA BISWAS

GOURI ROYCHOWDHURY

DIPANWITA ROY